Open Ai و هوش مصنوعی Chat GPT – یک مصاحبه واقعی با Chat GPT

هوش مصنوعی Chat GPT

مدتی هست که هوش مصنوعی Chat GPT ترند شده و بر سر زبان ها افتاده. جدیدا هم توی اینستا که میریم یکی در میون یه بنده خدایی یا داره از Chat GPT سوال میکنه یا داره یه سری سایت و اپلیکیشن که با هوش مصنوعی کار میکنه رو معرفی میکنه.

اینجا نمیخوام مثل بقیه از قابلیت های Chat GPT صحبت کنم یا بگم که ازش خواستم برام فلان کد رو بنویسه! نخیر.

از اونجایی که دوست دارم همیشه کارام یونیک باشه ، تصمیم گرفتم که یک مصاحبه با خود Chat GPT انجام بدم و سوالات مهمی که هر کاربری ممکنه درباره GPT داشته باشه رو از خودش پرسیدم.

پس این پست یه مقدار متفاوته چون من بصورت خیلی خیلی واقعی با یک هوش مصنوعی مصاحبه کردم و حالا میخوام این صحبت هام رو با هوش مصنوعی Chat GPT برای شما به اشتراک بذارم…

اینم بگم که هوش مصنوعی Chat GPT از زبان فارسی پشتیبانی میکنه ولی برای اینکه کار سریع تر پیش بره و مصاحبه دقیق تر بشه من به زبان انگلیسی باهاش حرف زدم و براتون ترجمه کردم.

معرفی کامل Chat GPT:

Chat GPT چیه و چیکار میکنه؟!

پاسخ Chat GPT:

سیستم GPT یک مدل هوش مصنوعی پیشرفته مبتنی بر متن است که بر روی حجم عظیمی از داده های متنی اینترنت آموزش داده شده است.GPT برای تولید محتوا در طیف گسترده ای از سبک ها از یک مکالمه ی معمولی گرفته تا اخبار و مقالات پیچیده علمی آموزش دیده است.Chat GPT تبدیل به یک ابزار محبوب برای کارهای پردازش متنی مانند ترجمه، پاسخ به سوالات و خلاصه سازی محتواها و متن ها شده است.

یکی از ویژگی های کلیدی هوش مصنوعی GPT توانایی آن در تولید محتواهایی مشابه محتوایی که انسان تولید میکند است. این ویژگی بر روی مجموعه بزرگی از محتواها از طریق اینترنت به جی پی تی آموزش داده شده است که به آن درک عمیقی از الگوها و گرامرهای زبان می دهد. این ویژگی باعث میشود تا جی پی تی متنی را تولید کند تا از نظر گرامر و ساختار اصولی و همچنین از نظر معنا نیز کاملا صحیح باشد.

GPT همچنین به دلیل توانایی خود در تولید متن های مکالمه محور شناخته می شود که از آن می توان در برنامه های چت بات استفاده کرد. ربات می تواند به سوالات پاسخ مناسب بدهد و با تولید متنی که از نظر زمینه ای مرتبط با مکالمه است، صحبت را ادامه دهد. این امر Chat GPT را به گزینه ای جذاب برای ساخت ربات های چت تبدیل میکند که میتوانند در مکالمات انسان گونه شرکت کنند.

GPT-3 آخرین و بزرگترین نسخه  از هوش مصنوعی GPT می باشد. توانایی خارق العاده این هوش مصنوعی در تولید محتوای متنی به قدری زیاد است که تقریبا از محتواهای تولید شده توسط انسان قابل تشخیص نیست. این مورد سبب ایجاد بحث هایی در مورد تاثیر این هوش مصنوعی بر مشاغل مختلفی مثل روزنامه نگاری ،تولید محتوا ، و سرویس های خدمات به مشتریان شده است.

به طور کلی ، توانایی هوش مصنوعی جی پی تی توجه مدیران شرکت ها و سازمان ها را در جهت خودکار سازی وظایف مرتبط با خدمات و سرویس های خود جلب کرده است.

وظایف هوش مصنوعی Chat GPT

هوش مصنوعی Chat GPT چه کارهایی میتونه انجام بده؟

پاسخ:

GPT قادر به انجام انواع وظایف پردازش متنی است شامل:

تولید محتوا:

GPT می تواند در موضوعات مختلف و مورد علاقه شما محتوای متنی تولید کند. برخی از این موضوعات شامل مقالات علمی و خبری می باشد. محتواهای تولید شده از طریق داده های بزرگی در اینترنت آموزش داده شده است. این محتواها از نظر گرامری و معنایی کاملا صحیح می باشد.

پرسش و پاسخ:

هوش مصنوعی GPT میتواند به سوالات شما در هر زمینه ای پاسخ بدهد. این پاسخ ها (همانطور که گفته شد) از روی داده های آموزش دیده موجود در اینترنت پردازش می شود.

طبقه بندی متن:

طبقه بندی متن: GPT را میتوان برای طبقه بندی محتواها و متن ها به دسته بندی های مختلف تنظیم کرد. مانند تجزیه و تحلیل احساسات یا تشخیص محتواهای اسپم.

شناسایی اسم ها ، مکان ها و نهاد ها در یک محتوا:

GPT میتواند اسم سازمان یا شرکت ، اسم اشخاص یا مکان ها را در یک متن تشخیص داده و به شما نشان دهد.

چت بات ها:

Chat GPT را میتوان در ساخت برنامه های چت با ربات استفاده کرد که میتوانند مکالمه ای همانند انسان با کاربر داشته باشند. توانایی این هوش مصنوعی در این زمینه جهت تولید اینگونه اپلیکیشن ها فوق العاده است.

خلاصه سازی متن:

این هوش مصنوعی میتواند از یک متن طولانی ، یک نسخه خلاصه شده (چکیده) به شما تحویل دهد. این خلاصه مطالب با حفظ اطلاعات مهم در متن و در عین حال کوتاه و مفید می باشد. (به طور مثال شما یک مقاله 100 صفحه ای به این هوش مصنوعی تحویل میدید و ربات اون رو برای شما تا 10 صفحه خلاصه میکنه بدون اینکه مطالب مهم اون مقاله رو از دست بدید!)

اینها تنها تعدادی از کارهایی هستند که هوش مصنوعی GPT قادر به انجام آن است.

آیا Chat GPT از گوگل بهتر است؟

آیا Chat GPT از گوگل بهتره؟

پاسخ:

بستگی به این دارد که منظور شما از “بهتر” چیست. GPT و Google اهداف متفاوتی را دنبال می کنند و برای کارهای مختلف طراحی شده اند.

گوگل یک موتور جستجو است که برای فهرست بندی و طبقه بندی اطلاعات در اینترنت طراحی شده است. این یک ابزار ضروری برای یافتن اطلاعات مورد نیاز شما بصورت آنلاین می باشد.

از طرف دیگر جی پی تی یک هوش مصنوعی تولید زبان است که کاربرد متفاوتی با گوگل دارد

اما در برخی از وظایف خاص ،

بستگی به این دارد که منظور شما از “بهتر” چیست. GPT و Google اهداف متفاوتی را دنبال می کنند و برای کارهای مختلف طراحی شده اند.

گوگل یک موتور جستجو است که برای فهرست بندی و طبقه بندی اطلاعات در اینترنت طراحی شده است. این یک ابزار ضروری برای یافتن اطلاعات مورد نیاز شما بصورت آنلاین می باشد.

از طرف دیگر جی پی تی یک هوش مصنوعی تولید زبان است که کاربرد متفاوتی با گوگل دارد

اما در برخی از وظایف خاص ، GPT را میتوان بهتر از گوگل در نظر گرفت. این به این معناست که به طور اختصاصی برای انجام این وظایف طراحی و آموزش دیده است. در حالی که گوگل اینطور نیست.

به عنوان مثال ، GPT میتواند موضوع مرتبط در بحث را در سبک یک مکالمه ایجاد کند در حالی که گوگل برای این کار طراحی نشده است. (منظورش اینه جی چی تی میتونه با شما مثل یک انسان در مورد یک موضوع مکالمه کنه اما گوگل اینطور نیست!)

به طور کلی GPT و گوگل هرکدام نقاط قوت خود را و برای اهداف متفاوتی طراحی شده اند. گوگل یک موتور جستجوی قدرتمند است که به کاربران امکان می دهد اطلاعات را به سرعت و به راحتی پیدا کنند. در حالی که وظایف GPT متفاوت است.

چه کسانی میتوانند از Chat GPT استفاده کنند؟

دقیقا چه کسایی میتونن از GTP استفاده کنن؟

پاسخ:

توسط طیف گسترده ای از افراد ، سازمانها و شرکت ها میتواند استفاده شود از جمله:

محققان و دانشجویان:

GPT میتواند توسط محققان و دانشگاهیان در زمینه پردازش زبان طبیعی برای کشف رویکردها و برنامه های جدید استفاده شود.

توسعه دهندگان و برنامه نویسان:

GPT میتواند توسط توسعه دهندگان برای ساخت انواع برنامه های کاربردی مبتنی بر زبان مانند چت بات ، سیستم های پاسخگویی به سوالات و سیستم های طبقه بندی متن و … استفاده شود.

کسب و کارها:

همه ی کسب و کارها میتوانند از این هوش مصنوعی برای تولید محتوا ، ایجاد خدمات مرتبط با مشتری ، تولید متن و ایده پردازی برای اهداف بازاریابی و تبلیغات و… استفاده کنند.

رسانه ها و صنایع خلاق:

هوش مصنوعی Chat GPT میتواند به رسانه ها و صنایع محتواهای خلاقانه برای کارهایی مانند تولید محتوای خبری ، نوشتن فیلمنامه و ایده پردازی در مارکتینگ کمک کند.

موسسات آموزشی:

جی پی تی میتواند توسط موسسات آموزشی برای یادگیری زبان و یا توسعه ابزارهای آموزشی مبتنی بر زبان استفاده شود.

اینها تنها چند نمونه از افراد و سازمان‌هایی هستند که می‌توانند از  این هوش مصنوعی استفاده کنند.

تاریخچه هوش مصنوعی Chat GPT:

GPT از چه زمانی شروع به کار کرد؟

پاسخ:

شرکت Open Ai برای اولین بار در سال 2018 اولین نسخه پردازش زبان طبیعی را با نام جی پی تی1 (GPT-1) معرفی کرد.

GPT-1 بر روی داده های عظیمی از اینترنت آموزش داده شده بود و قادر به تولید متن در سبک های مختلف بود. موفقیت آن راه را برای توسعه مدل های بزرگتر و پیچیده تر مثل GPT-2 و GPT-3 (نسخه کنونی) هموار کرد.

از زمان معرفی، این ابزار به طور گسترده توسط افراد برای کارهای مختلفی که در بالاتر گفته شد مورد استفاده قرار گرفته است.

سقوط گوگل توسط Chat GPT؟!

آیا این هوش مصنوعی باعث سقوط گوگل میشه؟

پاسخ:

خیر. GPT باعث سقوط گوگل نمیشود. همانطور که گفته شد گوگل و جی پی تی برای اهداف متفاوتی طراحی شده اند.

درحالی که جی پی تی و گوگل هر دو به نحو خود دارای فناوری های پیشرفته هستند، اما مستقیما قابل مقایسه نیستند و بر یکدیگر تاثیر نمی گذارند، به این معنا که باعث سقوط دیگری نمی شوند. گوگل و GPT در آینده به تکامل و بهبود خود ادامه می دهند و نیازهای افراد و شرکت های مختلف را به روش های متفاوتی برآورده میکنند.

خیلی ممنونم ازت... مکالمه ی عالی ای بود!

پاسخ:

خواهش میکنم! خوشحالم که تونستم کمک کنم. اگه سوالات بیشتری داری راحت باش و بپرس!

خب این یک مکالمه (در واقع مصاحبه) کاملا واقعی با هوش مصنوعی Chat GPT بود که براتون ترجمه کردم و به زبان ساده براتون نوشتم. تمام پاسخ ها توسط خود این هوش مصنوعی نوشته شدن و من فقط براتون ترجمه کردم و یه مقدار روان تر براتون نوشتم.

امیدوارم که از این مطلب لذت برده باشید. سعی میکنم در آینده از قابلیت های هوش مصنوعی و تنوع اونها در دنیای اینترنت براتون بیشتر پست بذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *