آپشن عجیب اینستا! – عجایب اینستاگرام قسمت 2 – الگوریتم اینستاگرام را بهتر بشناسیم!

سلام و درود خدمت شما همراهان سایت عرفان کاف😁.امروز توی این مقاله قراره که یکی از آپشن های عجیب و غریب اینستا رو باهم دیگه بشناسیم و ببینیم که این شبکه اجتماعی تا چه اندازه هوشمند و برنامه ریزی شده است! تمام این برنامه ریزی ها و هوشمندی ها رو ما به اسم “الگوریتم اینستاگرام” میشناسیم.

با عرفان کاف همراه باشید!😎

اینستاگرام هوشمند!

قبلا توی مقاله “هوش مصنوعی اینستاگرام” به زبان ساده و خلاصه از نحوه انتخاب و نمایش پست های مورد علاقتون توسط اینستاگرام توضیح دادم.اما امروز میخوام یه آپشن عجیب اینستا رو براتون معرفی کنم که توی هیچ سایت و مقاله ی دیگه ای بهش پرداخته نشده!

تعامل با دوستان!

قطعا همه ی ما حداقل 4 یا 5 نفر رو توی لیست فالوورهای اینستاگراممون داریم که بیشتر از همه باهاشون تعامل میکنیم. تعامل چیه؟ به طور ساده منظور از تعامل همون چت کردن , منشن و تگ توی استوری و پست , اشتراک گذاری پست و در کل کسی که بیشتر از همه باهاش صمیمی هستین و این کارها رو باهاش انجام میدین!

زمانی که شما وارد اینستاگرام میشین و میخواین که استوری دوستاتون رو ببینید , این استوری ها طبق یک الگوریتم خاص برای شما چیده میشه و ترتیب استوری ها و پروفایل ها کاملا حساب شده و برنامه ریزی شده برای شما به نمایش درمیاد!

الگوریتم اینستاگرام خیلی هوشمنده!

منظور از این الگوریتمی که گفتم چیه؟

به این عکس نگاه کنین:

استوری اینستاگرام

این چیزیه که وقتی شما وارد اینستاگرام میشی مشاهده میکنی.اما بیاین یکم بادقت تر به این موضوع نگاه کنیم:

اولین پروفایلی که برای شما نمایش داده میشه (توی قسمت استوری ها) اون همون شخصی هست که بیشتر از همه باهاش تعامل داری!

دومین پروفایل کسیه که نسبت به اولی کمتر باهاش تعامل داری!

سومین پروفایل کسیه که نسبت به اون دوتای اولی باهاش کمتر تعامل (چت و غیره) داری!

این الگوریتم حداکثر تا 5 نفر تکرار میشه و اگه این اشخاصی که باهاشون تعامل نداری استوری نذاشته باشن , ترتیب پروفایل ها بصورت تصادفی نمایش داده میشه!

نکته جالب تر اینکه زمانی که شما تمام استوری ها رو ببینی , اگه توی این فاصله کسی استوری نذاشته باشه , فقط کافیه که صفحه رو یکبار رفرش (Refresh) کنی… میبینی که ترتیب پروفایل ها بازم به همون شکل درمیاد!

من که توی اینستاگرام باهاش تعامل ندارم!

فیسبوک , واتساپ و اینستاگرام هرسه برنامه هایی از یک شرکت هستن و مدتی میشه که از طریق یک آپدیت نرم افزاری باهمدیگه مچ (Match) شدن. این مچ شدن به این معنیه که میتونن اطلاعات همو ببینن و بخونن.(ویروس نیست)

این اطلاعات شامل دوستان , مخاطبین , دوستان صمیمی و چند مورد دیگه هستش که توی یه مقاله جداگانه دربارش صحبت میکنم.

حالا ممکنه یه نفر بیاد و بگه من توی اینستاگرام با اون شخص مورد نظر تعامل ندارم و چت نمیکنم. اما پروفایلش برای من اول از همه نمایش داده میشه! چرا؟

جواب:

جواب من اینه که چون توی واتساپ بیشتر باهاش چت میکنی!

همونطوری که بالاتر گفتم , اینستا , واتساپ و فیسبوک باهم دیگه مچ شدن و اینستا متوجه میشه که تو توی واتساپ بیشتر از همه با کی تعامل داری و سر همینه که پروفایلش رو اول از همه برات نمایش میده!

من هیچوقت باهاش تعامل نداشتم,نه اینستاگرام و نه واتساپ!

الان قضیه یکم جالب تر میشه! شاید یکی بیاد و بگه که من نه توی اینستا باهاش تعامل دارم و نه حتی توی واتساپ دارمش , پس چرا پروفایل برای من نسبت به بقیه جلوتر نمایش داده میشه؟

جواب:

بخاطر اینکه پروفایلشو بیشتر از همه چک میکنی!!!!

ینی حتی اگه با اون شخص مورد نظر نه چت کنی , نه تعامل داشته باشی و نه حتی چیز دیگه , اما پروفایلش رو بیشتر از همه چک کنی , میاد توی این لیست!

مثلا هی بری پوفایلش رو چک کنی , پستاش رو نگاه کنی , استوریاش رو به جای یک بار , صد بار ببینی ! اینا همه تاثیر داره!

خلاصه که این شبکه اجتماعی هوشمند شده کل زندگی ما و یه اعتیاد جدیدی رو به وجود آورده به اسم “اینستاگرام گردی”… هوشمندی بیش از حد این سوشال مدیا باعث شده که روز به روز جذاب تر بشه و کاربران زیادی رو به سمت خودش جذب کنه!

مقاله امروز تموم شد.چند نفر از شما به این موضوع دقت کرده بود؟! راستشو بگید😁

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *